sv

11 İsmi Azam Duası Okuyanlar

1203 Okunma — 30 Ocak 2023 22:47
11 İsmi Azam Duası Okuyanlar

11 İsmi Azam duası, özellikle kişilerin sıkça okuduğu ve faziletleri ile oldukça dikkat çeken bir dua olurken, 11 İsmi Azam duası okuyanlar, bu dua sayesinde dileklerinin Allah tarafından kabul olduğunu belirtmekte, bu nedenle de pek çok kişi bu duayı merak etmekte ve öğrenerek okumak istemektedir.

Reddedilemeyecek bir dua- İsmi Azam olarak okunduğunda tüm kapıları açtığı ve tüm dileklerin kabul olmasına vesile olduğu rivayet edilen, en etkili dualardan biri olurken, Allah’ın en büyük ismi anlamına gelen bu duayı doğru bir şekilde, imanla ve içten okuyan Müslümanların dileklerinin mutlaka kabul olduğuna inanılmaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=m6qEGtUFECw&pp=ygUeMTEgxLBzbWkgQXphbSBEdWFzxLEgT2t1eWFubGFy

En kuvvetli dualardan biri olmasıyla birlikte Allah’ın 99 isminden olan bu 11 isim okunduğu takdirde bütün hayırlı dileklerin kabul olacağı söylenmekte ve kişiler dilekleri için Allah’a ellerini açıp bu duayı okuyarak yardım dilemektedir. Bu isimler arasında, Allah, Melik, Kerim, Semi, Kadir, Latif, Halim, Muin, Alim ve Sadik yer almaktadır.

Bu duayı okuyan müminler, faziletlerinden yararlandığını ve dileklerinin kısa sürede gerçek olduğunu dile getirmiş, bu nedenle de pek çok kişi tarafından özellikle her gün okunmaktadır.

En Etkili Dilek Duası İsmi Azam Duası Nasıl Okunur?

En etkili dilek duası İsmi Azam duası nasıl okunur? Sorusu, bu duanın faziletlerini öğrenen ve Allah’tan bu dua ile yardım dilemek isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilirken, özellikle bu duayı en doğru şekilde okuyup dualarının kabul olmasını istemektedirler.

İsmi Azam duasının her gün en az 11 kere en fazla ise 111 kere okunması en hayırlısı olup, kişiler bu duayı özellikle sabah ve ikindi namazlarından sonra 11 veya 111 kere okumaları en doğrusu olarak nitelendirilmektedir.

İlginizi Çekebilir;  10 lt Oksijen Tüpü Dolum Fiyatı

Bununla birlikte her hafta Cuma namazlarından sonra okunmasının da oldukça hayırlı olduğu ve iyi bir kul olan mümin kişilerin abdestli bir şekilde, en içten dilekleriyle bu duayı okuması halinde çok kısa sürede dileklerinin gerçek olması mümkün olmaktadır.

Bir diğer okunma şekli ise kişilerin, 12 rekât Hacet namazı kıldıktan sonra bu duayı okumaları olurken, samimi ve düzgün bir niyetle 111 kere okunan İsmi Azam duasının kabul olacağı söylenmektedir. Oldukça fazla fazileti bulunan İsmi Azam duası için farklı okumalar ile farklı faziletlerin gerçek olması mümkündür.

11 İsmi Azam Duası Okuyanlar

11 İsmi Azam Duası Okuyanlar

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

11 İsmi Azam duası, halk arasında en etkili dualardan biri olarak dile getirilirken, özellikle 11 İsmi Azam duası okuyanların yorumları, bu dua hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir.

Hayırlı maksatlar için bu duayı okuyan kişiler, yorumlarda bu duayı okuyarak dileklerinin kısa sürede gerçek olduğunu dile getirirken, bu dua ile ilgili çok büyük bir oranda kişiler yorumlarda oldukça etkili bir dua olduğunu dile getirmiştir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.