sv

2022’nin Kainat Güzeli Birincisi Belli Oldu!

1250 Okunma — 16 Ocak 2023 12:09
2022'nin Kainat Güzeli Birincisi Belli Oldu! Bu yıl düzenlenen 71. Miss Universe yarışmasında yine birbirinden güzel yarışmacılar bir araya geldi. New Orleans (ABD) şehrinde finali yapılan Kainat Güzellik Yarışmasında kim birinci oldu? Güzellerin beden olumlama hareketi, savaş ve dünya barışı için yaptığı konuşmalar nasıldı? Sizler için Miss Universe gecesine dair tüm ayrıntıları derledik.

2022’nin Kainat Güzeli Birincisi Belli Oldu!

Bu yıl düzenlenen 71. Miss Universe yarışmasında yine birbirinden güzel yarışmacılar bir araya geldi. New Orleans (ABD) şehrinde finali yapılan Kainat Güzellik Yarışmasında kim birinci oldu? Güzellerin beden olumlama hareketi, savaş ve dünya barışı için yaptığı konuşmalar nasıldı? Sizler için Miss Universe gecesine dair tüm ayrıntıları derledik..

Her yıl düzenlenen uluslararası güzellik yarışması Miss Universe, 190’dan fazla ülkenin katıldığı dünyanın 5 büyük güzellik yarışmalarından biri olarak bilinir. 1952’den beri yapılan yarışmanın uzun elemelerinden sonra, ilk 16 yarışmacının arasından birinci, ikinci ve üçüncü seçilerek dünyanın en güzel kızı belli olur.

Yarışmaya Amerika adına katılan ve güzel fiziği ile dikkatleri üzerine çeken 28 yaşındaki R’Bonney Gabriel, 2022 Kainat Güzellik Yarışmasında tacı hak eden isim oldu. Teksas’ta gerçekleştirilen Miss USA yarışmasındaki başarısıyla önce ülkesindeki tüm beğenileri toplayarak 1. olan güzel yarışmacı R’Bonney Gabriel, daha sonra Miss Universe aday olmaya hak kazandı. Miss Universe yarışmasının 2022’deki ev sahibi olan ABD, yarışmada birinci seçilen ABD’li R’Bonney Gabriel’in de haklı gururunu yaşadı.

Filipin’li bir baba ve ABD’li bir anneden doğan kainatın yeni güzeli Gabriel, ABD’de düzenlenen güzellik yarışmalarında ilk kez 1. seçilen Asya kökenli bir Amerikalı olarak tarihe geçti. Yaptığı birincilik konuşmasında bütün göçmenlerin sesi olmayı istediğini söyleyen Kainatın en güzel kızı R’Bonney Gabriel, ailesinin de eski dönemlerde ABD’ye göç ettiğini ve kolay bir hayatı olmadığını dile getirerek sözlerini tamamladı.

Her sene birbirinden farklı bölgelerden seçilen Kainat Güzellik Kraliçeleri arasında 71. Miss Universe’nin 2. si Venezuela’dan, 3. sü ise Dominik Cumhuriyeti’nden geldi. Final gecesinin yıldızlarından olan Amanda Dudamel ikinci olarak ve Andreina Martinez üçüncü olarak yarışmada isimlerini duyurdu.

İlginizi Çekebilir;  WhatsApp Yine Bomba Özellik Getiriyor

Miss Universe tacını giymek için yarışan güzellerin elbiseleri de yarış içerisindeydi. Yarışma esnasında önce mayoları ile, sonrasında ise ulusal kıyafetleriyle yürüyen kızlar rengarenk kumaşlar ve göz alıcı desenlerle tüm dikkatleri üzerlerine çekti. Güzel isimlerin giydikleri kostümler arasında birbirinden farklı tasarımlarıyla gece elbiseleri ise yarışmanın son aşamasında boy gösterdi. Ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan tören elbiseleri yarışmacıların güçlü fiziklerini öne çıkaran parçalardan oluşuyordu. Hem şıklığı hem de zarafetiyle parlayan Yeni Kainat Güzeli tacını takarken heyecanını gizleyemedi.

Henüz Türk bir güzelin birinci olamadığı Kainat Güzellik Yarışmasında bu yıl ülkemizi temsil eden isim ise Aleyna Şirin oldu. Peki yarışmaya Türkiye adına katılan Aleyna Şirin kimdir? Özyeğin Üniversitesi’nde mimarlık eğitimi alan Aleyna, aynı zamanda modellik yapıyor. 1.76 boyunda olan ve güzel vücuduyla gözleri üzerine çeken Aleyna Şirin, Miss Turkey ikincisi olarak Miss Universe yarışmasına katılmıştır. İlk 16 yarışmacı arasına katılamayan Aleyna, taca veda ederek ülkemize bu yıl da Miss Universe başarısı getirememiştir.

Taçlar dağıtılmadan önce Kainat Güzeli adaylarının konuşmalarında son dönemlerde dünya gündeminden düşmeyen Rusya-Ukrayna savaşı, beden olumlama hareketi yani benimsenmiş olan kalıpların ve algının dışına çıkılması gibi konulara değinildi. Ukrayna’yı temsil eden Anna Linnikova ise ‘Bence sahip olduğum manevi cesaret, bu yarışma için neden seçildiğimi gösteriyor. Ben güçlüyüm ve yurtdışında Rusya’ya yönelik yok sayma kültürüne rağmen ne olursa olsun yarışmaya katılıyorum’ şeklindeki ifadeleriyle konuşmasını tamamladı.

Ayrıca Kainat Güzeli yarışmacılarında bekar olma ve çocuk sahibi olmama gibi kurallar bulunurken, 2022 Kainat Güzellik Yarışması için ilk kez bu kural ortadan kaldırılarak evli ve çocuk sahibi olan kadınların da katılabileceği bildirilmişti. Fakat bu yıl da ülkelerin bekar güzellerini Miss Universe gönderdikleri gözlerden kaçmadı.

İlginizi Çekebilir;  Bayraktar Kızılemma İlk Uçuş Anı

Gecenin bir diğer manşeti ise Turkey yerine Türkiye adı kullanılarak yarışmaya katılmamızdı. Yine bir ilke imza atan 2022 Miss Universe, her yıl Turkey olarak geçen yarışma ismimizi bu sene Türkiye olarak güncelledi.

Kainat Güzellik Yarışmasında ücretsiz olarak gerçekleştirilen halk oylamalarının bu yılki yarışmada 1 dolar karşılığında yapılması da tepki toplayan olaylardan biri oldu.

2022 Miss Universe’de Torpil Dedikoduları!

Yarışma gecesine Venezuela’dan katılan güzelin annesinin jüride bulunması, yarışmacının Sempati Güzeli seçilmesinde torpil yapıldığını düşündürdü. Yarışma kurallarının oldukça sıkı olduğunu bildiğimiz Miss Universe konuyla alakalı herhangi bir bilgilendirme yapmayarak soru işaretlerini üstünde topladı.

 

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.