sv

7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları

1192 Okunma — 29 Ocak 2023 22:47
7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları

Kur’an-ı Kerim’de yer alan ve Müslümanların en çok önem verdiği, oldukça fazla fazilete sahip bir ayet olan Ayetel Kürsi, pek çok kişi tarafından okunmaktadır. Ancak özellikle sürekli olarak temiz bir iman, içten ve samimi bir şekilde bu dua ile Allah’tan yardım dileyen kişiler, bu dua sayesinde pek çok mucize yaşamaktadır.

7 gün Ayetel Kürsi okuyanların yaşadıkları mucizeler dilden dile dolaşmakta, özellikle hayırlı bir dilek için 7 gün boyunca Ayetel Kürsi okuyan kişilerin bu dilekleri çok kısa bir sürede Allah tarafından kabul edilmektedir. Helal ve hayırlı bir dilek için okunduğu takdirde tüm dileklerin gerçek olabilmesini sağlayan ve Allah’ın izniyle kişilerin dileklerini gerçek kılan 7 gün Ayetel Kürsi mucizesi, yalnızca günümüzde bu duayı okuyan kişiler tarafından değil, geçmişten günümüze kadar gelen pek çok hadiste de açıkça yer almaktadır.

YouTube video

Özellikle Ayetel Kürsi okudum duam kabul oldu diyen pek çok kişi bulunurken, tüm dilekler için etkili bir dua olan Ayetel Kürsi’nin 7 gün boyunca geceleri yatmadan önce okunması çok hayırlıdır.

7 Ayetel Kürsi Okumanın Fazileti

7 Ayetel Kürsi okumanın fazileti pek çok kişi tarafından merak edilmekte, ancak bu oldukça etkili bir dilek duası olarak bilinen bilinmeyen pek çok fazilete sahiptir. İslam inancında oldukça önemli bir yeri olan Ayetel Kürsi, mutlaka her fırsatta okunarak kişilere pek çok hayır getirmektedir.

Bakara Suresi’nde yer alan bir ayet olan Ayetel Kürsi, tüm dileklerin gerçekleşebileceği büyük bir güce sahiptir. Ancak özellikle Ayetel Kürsi okuyan ve bunu 7 gün boyunca 7 kere okuyan kişiler, her türlü beladan, şerden korunurken, aynı zamanda kişilerin tüm dilekleri de bu dua sayesinde kabul olmaktadır.

İlginizi Çekebilir;  Aslan'dan dört dörtlük galibiyet

170, 100, 41 ve 313 defa okunabilen ve her okuma şeklinde farklı bir fazilete sahip olan Ayetel Kürsi’nin en büyük faziletleri ise şöyledir;

  • Ayetel Kürsi öğrenen ve ezberleyen kişiler bunu her fırsatta okuduğu vakit her şerden korunmaktadır.
  • Üzüntülü bir anda bu duayı okumak, kişileri tüm dertlerden uzaklaştırmakta ve kurtarmaktadır.
  • Ayetel Kürsi bulunan veya okunan eve kötülük girmemektedir.
  • Ayetel Kürsi insanlığa indiğinde rivayete göre tüm putlar ve ibadethaneler yerle bir olmuş, bu gece melekler yeryüzüne inmiştir.

Ancak özellikle 7 gün Ayetel Kürsi okumanın fazileti ise kişinin hem maddi hem manevi tüm sorunlarına iyi gelmek olurken, özellikle de ayrılan sevgililer için birleştirme, geri getirme, aşık olunan kişiyi kendine aşık etme, sevdiğini kendine bağlama gibi mucizevi etkileri de bulunmakta ve bu niyetlerle kişiler tarafından sıkça okunmaktadır.

7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları

7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları

7 gece Ayetel Kürsi Okuyanların Yorumları

7 gece Ayetel Kürsi okuyanların yorumları, bu dua hakkında kişiler tarafından oldukça merak edilirken, hemen hemen tüm yorumlarda kişilerin bu dua sayesinde dileklerinin gerçek olduğunu dile getirdiği görülmekte, son derece etkili bir dua olarak yalnızca 7 gece değil her gün her boşlukta okunması yorumlarda tavsiye edilmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.