sv

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır? Fiyatı Ne Kadar?

991 Okunma — 01 Şubat 2023 01:25

Ameliyatsız göz kapağı estetiği: Artık tıp oldukça ilerledi. Bu sayede de birçok güzel duyu ve ameliyat ihtiyacı kolaylıkla karşılanıyor. Özellikle göz kapağı estetiği yaptırmak isteyenler için yeni çözümler üretiliyor. Bu sebeple de ameliyatsız göz kapağı estetiği iyi mi yapılır? Fiyatı ne kadar? mevzularını sizler için araştırdık.

Göz kapağı etrafında oldukça fazla estetiğe gereksinim duyulan bozulmalar yaşanabiliyor. Sarkmalar, düşüklükler ya da imaj olarak eşitsizlikler… Bu gibi durumlarda da göz kapağı estetiği yapılıyor. İşte ameliyatsız göz kapağı estetiği hakkında olarak bilmeniz gereken her şey metnin içerisinde…

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Hangi Durumlarda Yapılır?

Göz kapağınızda ve etrafında rastgele bir problem yaşadığınızda ya da güzel duyu amaçlı bir müdahale gerektiği vakit ameliyatlı seçeneğin bulunmuş olduğu gibi ameliyatsız opsiyonu de var.  Hastanın durumuna göre makul olan seçenek belirleniyor ve sizle her iki teknik de paylaşılıyor.

Göz kapağı estetiği ya da bir öteki adıyla blefaroplasti, üst ve alt kapaklarına uygulanan, sarkmış deri ve fazla kas dokusunun çıkarılması gibi işlemlerin yapılmasıdır. Buna ayrıca göz çevresi dokuları gerdiriliyor ve bu prosedürü de uzmanlar gerçekleştiriyor. Peki hangi durumlarda göz kapağı estetiği yapılır?

  • 45 yaş üzeri kişilerde yaşlanmaya bağlı sarkmalar
  • Genetik sebepler
  • Kaza kararı yaşanmış olan deri bozukluğu
  • Enfeksiyon nedeniyle yaşanmış olan sarkmalar

Bu gibi durumlarda göz kapağı estetiği yapılabilir. Ama doğal olarak ki doktorun makul görmüş olduğu durumlar olursa ameliyatlı ya da ameliyatsız olarak prosedür gerçekleştirilir. Yaş sınırı şeklinde de genellikle orta yaşlar bu şikayetlerle geliyor ama 19- 20 yaşlarında olup da bu prosedür için gelenler de olabiliyor. Eğer oldukça ciddi bir imaj bozukluğunuz ya da göz kapağı sarkmanız yoksa gene de operasyon için uğraşmamanızı öneri ederiz. Ameliyatsız göz kapağı estetikleri oldukça uzun soluklu çözüm olarak karşımıza çıkıyor ama oradan da dikkat etmeniz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir;  Cilt Bakımı Yağları! Cilt Bakımında Hangi Yağlar Kullanılır?

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Peki operasyon geçirmeden göz kapağı estetiği iyi mi yapılır bunu da açıklayalım. Ameliyatsız göz kapağı estetiğinde plazma enerjisi uygulanıyor.

Plazma enerjisi üreten bir aygıt kullanılıyor ve bu cihazın üstünde bulunan iğne, cilde yakınlaştırıldığı vakit uygulamanın yapıldığı bölgede gaz durumunda mevcud su buharı ve azot, yüksek enerji ile plazma enerjisine dönüşüyor.

Bu plazma enerjisi de cilt üstünde bulunan lezyonu ya da deformasyonu yok eder.  Cilt de böylelikle yeniden yenilenme ve düzelme sürecine girer. Fazla deriler uzaklaşır ve ciltteki sarkmalar ya da imaj bozukluğu ortadan kalkar. İşte bu plazma tedavisi ile ameliyatsız göz kapağı estetiği gerçekleştirilebilir.

Bu prosedür steril bir ortamda yapılmalı ve bir uzman tarafınca gerçekleştirilmeli. Ameliyatsız göz kapağı estetiği seçildiği esasen prosedür yalnızca bir kez yapılsa yeterli olacaktır ve yaklaşık otuz dakika ile bir saat içinde tamamlanır. Sonrasında şayet istenilen netice verilmezse ve oldukça fazla bir sarkma laf konusuysa seans sayısı artabilir ve denetim aralığı da ona göre belirlenir.

Plazma enerjisi aynı zamanda; dudak üzeri ve etrafında oluşan kırışıklıklarda, boyun ve karın çevresi sarkmalarında, güneş lekelerinde, ciltteki kabarık lezyonlarda, kaz ayaklarında ya da yara ve ameliyat izlerinin atlatılmasında kullanılıyor.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Fiyatı Ne Kadar?

Tabi bu ameliyatı yaptıranlar maksimum fiyatının ne kadar bulunduğunu merak ediyor. Bu fiyat hususi hastanelerin kendi fiyatlandırma prosedürlerine göre değişim gösteriyor. Ama yaklaşık olarak 5 bin- 10 bin TL içinde değişim gösterir.

Buna ayrıca gitmek isteyeceğiniz hastanenin de oldukça steril ve güvenilir olması gerekiyor. Eğer güvenemeyeceğiniz ya da emin olmayacağınız bir yere giderseniz hem paranız boşa gidecektir hem de istediğiniz neticeleri alamayabilirsiniz. Bunun olmaması için daha önceden araştırmalarınızı yapın.

İlginizi Çekebilir;  Cilt Bakımı Yağları! Cilt Bakımında Hangi Yağlar Kullanılır?

Konuyla alakalı merak ettiğiniz her şeyi sizlere ayrıntılı olarak aktardık. Eğer bu şekilde problemleriniz var ise ve bir çözüm yolu arıyorsanız ameliyatsız göz kapağı estetiği olmayı düşünebilirsiniz. Ama bunun için de sizlerle paylaştığımız mühim noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Ameliyatsız göz kapağı estetiği olduktan sonra da doktorunuzun uyarılarını kesinlikle dinlemelisiniz. Çünkü her güzel duyu operasyonda olduğu gibi bunda da denetim derli toplu yapılmalı ve gelişmeler dikkatle incelenmeli.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.