sv

Cloudflare Nedir? Ne İşe Yarar? Ücretli mi?

1136 Okunma — 02 Şubat 2023 17:58
Cloudflare

Bu yazımızda Cloudflare nedir? Ne işe fayda ve ücretli mi sorularının cevaplarını bulacaksınız. Teknolojik terimlere ne kadar hakimsiniz ya da ne kadar takip ediyorsunuz? Şimdi sizlere son aşama mühim olan bir emniyet servisinden bahsedeceğiz.  Eğer bilgileri merak ediyorsanız derhal okumaya başlayabilirsiniz. İşte tüm detaylar…

Cloudflare Nedir?

Sizlere maksimum dört gözle beklenen ve son zaman da fazlasıyla araştırılan Cloudflare ile ilgili mühim bilgiler aktaracağız. Cloudflare, genel anlamıyla, hüviyet hırsızlığa ya da DDoS saldırıları gibi tehditlere karşı koruma sağlıyor. Aynı zamanda bir CDN ve emniyet servisidir.

Özellikle pandemi döneminde siber tehditler son aşama yaygınlaştı. Böyle durumlarda da tedbir amaçlı emniyet servisleri kullanılmaya başlandı. İşte bu servisler içinde maksimum tercih edilen ise Cloudflare oldu. Büyük bir VPN gibi çalışan Cloudflare dünya genelinde bulunan çoklu veri merkezlerini kullanır.

Cloudflare Ne İşe Yarar?

Peki yukarıdaki bilgilere ayrıca Cloudflare ne işe yarar? Çoklu veri merkezleri sayesinde yükleme hızlarını artırır ve site performansını iyileştirir. Dışarıdan gelen siber tehditlere karşı sitenizi korur.

VPN gibi çalışmasından kaynaklı da site ziyaretçisini en yakın servera yönlendirir ve internet sitenize kolaylıkla girmelerini sağlar. Bunlara ek olarak;

  • Şüpheli içerikler konusu ile ilgili sizi uyarır.
  • Kötü amaçlı virüsleri, istenmeyen postaları ve zararlı trafik akışlarını ayrım eder. Bu sayede de siteye girişini engeller.
  • Belli ülkelerden ya da IP adreslerinden internet sitenize girişi kısıtlar.
  • Eğer SSL sertifikanız yoksa süratli ve güvenilir bir irtibat da sağlar.

Bir Javascript sorgulaması sunarak komplike saldırılara karşı bile koruma elde eden Cloudflare sizin için de olabildiğince faydalıdır. Eğer güvenilir bir servis arıyorsanız Cloudflare tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;  Google Drive Nedir? Nasıl Kullanılır? Kimler Nasıl Kullanır?

Cloudflare Ücretli mi?

Ama doğal olarak ki dört gözle beklenen bir öteki nokta da bu servisin ücretli olup olmadığıdır. İsteklerinize göre değişik paketleri bulunuyor. Ücretsiz, ustalaşmış ve işletme planları arasından hangisine ihtiyaç duyuyorsanız onu seçebilirsiniz. Böylece size tam da istediğiniz hizmeti sunarlar.

Öncelikle tecrübe etme amaçlı bedava olan planlarından tercih yapabilirsiniz. Eğer memnun kalırsanız, devam etmek dilerseniz ücretli olan öteki planlarına bir göz atabilirsiniz. Burada karar tamamiyle sizin.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.