sv

Dideral Kullananlar Yorumları

1130 Okunma — 01 Şubat 2023 22:47
Dideral Kullananlar Yorumları

Dideral Kullananlar Yorumları – Dideral ilaç temel de yüksek tansiyon hastalığının tedavisi için kullanılmakta olan beta bloker türdeki bir ilaçtır. Hammaddesi propranolol hidroklorür olan bu ilaç birçok kişi tarafından doktor önerisiyle kullanılmaktadır.

Özellikle Dideral kullananlar yorumları üzerinden ilaç kullanımı yapan kişilerin bazı olası yan etkiler ile karşılaşma ihtimalleri çok daha yüksek olmaktadır. Bu nedenle kişilerin herhangi bir amaçla doktor önerisi olmadan tedavi edici olarak bu ilaçları kullanmamaları gerekmektedir.

YouTube video

Yine aynı zamanda yorumlar içerisinde bazı yan etkilerin oldukça sık görüldüğü ve bu yan etkiler içerisinde kalp çarpıntısı, kilo alımı gibi etkiler sıkça görülmektedir.

Dideral yan etkileri yaygın olarak şöyledir;

 • Yorgunluk
 • Baş dönmesi
 • Düzensiz kalp atışı
 • Kusma
 • Ağız kuruluğu
 • Uykuya dalma zorluğu

Dideral Uyku Yapar Mı?

Dideral uyku yapar mı? Sorusu özellikle yan etkiler içerisinde sıkça merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bu noktada Dideral kullananlar yorumları dikkate alındığında ilacın uyku yapmadığını aksine uykuya dalma zorluğu ortaya çıkardığını görmek mümkündür.

Özellikle uyku problemi yaşayan kişilerin bu süreçte Dideral kullanımı yapması daha ciddi uyku problemlerini de beraberinde getirecektir.

Dideral Antidepresan Mı?

Dideral antidepresan mı? Sorusu da Dideral kullanan kişiler tarafından oldukça sık merak edilmektedir. İlacın temelde yatıştırıcı etkisi bulunsa da bu etki çoğunlukla yüksek tansiyon ve migren tedavileri için kullanıldığından antidepresan olarak kullanılması mümkün değildir.

Bilindiği üzere sakinleştirici ilaçlar farklı kategorilere ayrılmakta olup her sakinleştirici ilaç antidepresan grubunda yer almamaktadır.

Dideral Cesaret Verir Mi?

Dideral cesaret verir mi? Sorusu da özellikle psikolojik açıdan problem yaşayan kişiler tarafından merak edilmektedir. Bu noktada ilacın sakinleştirici ve yatıştırıcı bir özelliği bulunması nedeniyle bazı durumlarda sakinleştirici olarak da reçete edilmektedir. Ancak ilaç hakkında ortaya konulan yan etkiler veya bulgular içerisinde cesaret verici bir özelliğinin bulunup bulunmadığı bilinmemektedir.

Dideral Kullananlar Yorumları

Dideral Kullananlar Yorumları

Dideral Anksiyete Dozu

Dideral ilaç kullanımı yapacak olan kişiler özellikle günde ne kadar doz kullanmaları gerektiğini mutlaka doktorlarına sormalıdırlar. Beta- reseptör bloker grubunda yer alan bu ilaç sakinleştirici etkisi nedeniyle anksiyete rahatsızlıklarında da kullanılmaktadır.

İlginizi Çekebilir;  Seo Firmaları

Dideral anksiyete dozu doktor tarafından belirlense de çoğunlukla kaygı durumu ile ortaya çıkan göğüs ağrısı, migren anksiyete ve titreme gibi rahatsızlıklarda başlangıç dozu olarak 40 miligram ihtiyaç olduğu halde ise 80 ile 160 miligram arasına kadar çıkmaktadır.

Dideral Ne İçin Kullanılır?

Dideral, birçok farklı hastalığın ortaya çıkardığı semptomların etkisini azaltması için kullanılmakta olan bir ilaçtır. Genellikle birçok alanda reçete edilmekte olan bu ilacın en sık önerildiği ve kullanıldığı rahatsızlıklar şöyle sıralanabilir;

 • Yüksek tansiyon
 • Migren
 • Tiroid hormonlarının gereğinden çok üretimi
 • Kalp atım bozuklukları
 • Anksiyete ile ortaya çıkan kalp atımının hızlanmasının kontrolü
 • Uzun süreli koruma için kalp krizinden sonra
 • Kalbi besleyen damarların daralmasıyla oluşan göğüs ağrısı
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.