sv

Eda Erdem Kimdir? Ne İş Yapar? Kaç Yaşında ve Nereli?

961 Okunma — 19 Şubat 2023 02:01
Eda Erdem

Şimdi sizlere ülkemiz için de oldukça mühim bir isimden anlatmak istiyoruz. Eğer sporlar, ulusal takımlarla alakalı biriyseniz Eda Erdem Dündar adını de duymuş olmalısınız. Eda Erdem kimdir? Ne iş yapar? Kaç yaşlarında ve nereli?

Haydi gelin tüm detaylarıyla bu soruların cevaplarına bir bakalım. Siz de bu kadar mühim bir ismin kim bulunduğunu öğrenin. Hemen okuyun…

Eda Erdem Kimdir? Ne İş Yapar?

İşte Eda Erdem Dündar! Türk ulusal voleybolcu. Aynı zamanda Türkiye ulusal ekibi ve Fenerbahçe Opet Takım Kaptanı. Oldukça etkin değil mi?

Eda Erdem, ‘Gillette Venus Yılın Kadın Sporcusu’ ödülünü kazanmıştır. Buna ayrıca 2021 Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda da En İyi Orta Oyuncu olarak Rüya Takım’a seçilmiştir. Ayrıca bu unvanı üst üste 4 kere kazanan ilk voleybolcudur.

Voleybola 2000 senesinde Beşiktaş JK altyapısında başlamıştır. 2004 senesinde da A takıma yükselmiştir. 2008 senesinde girmiş olduğu Fenerahçe Spor Kulübü’nde 12. Sezonda boğuşmaya başlayan Eda Erdem, şu anda Türkiye A Milli Takımı ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nde kaptanlık yapıyor.

Ama almış olduğu ödüller ve başarıları bu kadarla da sınırı olan değil. Bütün bunların yanı sıra Uluslararası Voleybol Federasyonu FIVB tarafınca da ‘Tarihin En İyi 100 Oyuncusu’ arasına seçilmiştir.

Eda Erdem Kaç Yaşında ve Nereli?

Peki bu kadar fazla başarısı olan Eda Erdem kaç yaşlarında ve nereli? 1987 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Şu anda da 35 yaşındadır. Ama başarılarına baktığımızda yaşı genç olduğu halde oldukça fazla kabiliyetli bulunduğunu söylemek gerekiyor.

Hem bir hanım hem de sporcu olarak oldukça gurur verici başarılarıyla ön plana çıkıyor. Şu ana kadar da 300’den fazla maça iştirak etmiştir ve katılmaya da devam ediyor. Bunlara ayrıca birazcık daha hususi hayatına gelecek olursak, Eda Erdem, 2011 senesinde Erdem Dündar ile evlenmiştir. Sosyal medyada da etken olan sporcu, çalışmalarına devam ediyor.

İlginizi Çekebilir;  Anıl Altan Kimdir? Ne İş Yapar? Kaç Yaşında ve Nereli?

Sürekli maçlara giren ve artık internasyonal bir üne haiz olan Eda Erdem’le alakalı sizler de malumat sahibisiniz. Sosyal medya hesaplarını inceleyerek maçlarını ve şampiyonluğunu takip edebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.