sv

Google Drive Nedir? Nasıl Kullanılır? Kimler Nasıl Kullanır?

1048 Okunma — 01 Şubat 2023 01:24
google drive

Google Drive nedir? Neredeyse hepimizin kullandığı ve sevilmiş olduğu Google Drive hakkında ne kadar malumat sahibisiniz? Sizlere bu yazımızda Google drive nedir? Kimler iyi mi kullanır bunlardan bahsedeceğiz. Eğer merak ettiğiniz bir mevzu olursa bize sorabilirsiniz.

Aslında uzun uzun yıllardan beri hayatımızın içinde olan ve hepimizin kullandığı Google Drive hakkında gayet fazla malumat merak ediliyor fakat araştırılmıyor. İşte bilmeniz ihtiyaç duyulan tüm detaylar…

Google Drive Nedir?

En genel anlamıyla Google Drive; birçok tablonun, grafiğin, belgelerin depolanmasını rahatlıkla başarabilen bir sistemdir. Kullanıcı gereksinimlerine yanıt veren ve herkesi memnun bıraktıran bir sistem olmasıyla dikkat çekiyor.

Buna ayrıca Google Drive, Google tarafınca açılan dosya oluşturma ve düzenlemeye yardımcı, işinizi kolaylaştıran bir hizmet. Bütün belgelerinizi Google üstünde depolayabilir ve yedekleyebilirsiniz.  Ayrıca yapmış olduğunuz ve uğraştığınız paylaşımlar kolaylıkla görüntülenebilir, yorum yapılabilir ya da düzenlenebilir. Düzenleme yapmak istiyorsanız da senkronize olan Google Documents kullanabilirsiniz.

Google Drive Nasıl Kullanılır?

Peki bu kadar huzurlu ve işlevli bir hizmet iyi mi kullanılır? Hemen yanıtını verelim: Google Drive kullanmak son aşama kolaydır. Sadece dikkatli olmanız yetecektir. İşte yapmanız gerekenler;

  • Gmail hesabınız olmalı. Eğer yoksa bir adet açmanız gerekiyor.
  • Google Drive yazısına tıklayarak giriş yapın.
  • Buraya dosyalarınızı kolaylıkla yükleyebilirsiniz.
  • Sol tarafta yer edinen menüde de bilgisayarınızla entegre olmuş öteki bilgisayarlar, paylaşılan dosyalar ve çöpe attığınız ya da düzenlediğiniz dosyalar yer alıyor. İhtiyacınız olursa kullanabilirsiniz.

İşte gördüğünüz gibi Google Drive kullanmak olabildiğince basit ve rahattır. Sol tarafta yer edinen artı işaretiyle de bilgisayarınızdaki dosyaları derhal Google Drive’a yükleyebilirsiniz. Böylece telefonunuzda olmasını istediğiniz dosyaları transfer etmek için uğraşmanız ya da anlar masrafınız gerekmeyecek.

Google Drive’ı Kimler Kullanır?

Aslında problemin yanıtı şudur: Herkes. Google Drive; dosya göndermek, aktarmak, tanzim etmek ya da yedeklemek isteyen hepimiz tarafınca kolaylıkla kullanılabilir. Az öncede belirttiğimiz gibi kullanıcı arayüzü olabildiğince kolaydır ve kullanması kolaydır.

Gördüğünüz gibi Google Drive aslında son zaman maksimum tercih edilen yardımcılardan birisi. Yedekleme ve düzenleme konusu ile alakalı ön planda olması da Google Drive nedir, kimler iyi mi kullanır gibi soruların da merak edilmesine neden oluyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.