sv

Instagram’da GN ve GM Ne Demek? Neyin Kısaltması?

1162 Okunma — 08 Şubat 2023 02:45

Instagram kullanıyor musunuz? Şimdilerde gelişen teknolojiyi göz önünde bulundurduğumuzda Instagram kullanmayan oldukça azca şahıs vardır. Peki kısaltmalara muadil geliyor musunuz? Instagram’da GN ve GM ne demek? Neyin kısaltması?

Son vakit maksimum dört gözle beklenen konuların başlangıcında yer alıyor. Bu sebeple de ne anlama geldiği araştırılıyor. Şimdi sizlere tüm detaylarıyla bu mevzudan bahsedeceğiz. Hemen okuyunuz ve öğrenin.

Instagram’da GN Ne Demek?

Instagram’da dolanırken bazı durumlarda GN kısaltmasıyla karşılaşabilirsiniz. Peki ne anlama geliyor, neyin kısaltması biliyor musunuz? Aslında yanıt o denli kolay ki.. GN ‘good night’ sözcüğünün kısaltmasıdır. Akşam saatlerinde karşımıza çıkan bu kısaltma bazı durumlarda kafaları karıştırabiliyor.

Başta Instagram olmak suretiyle Snapchat gibi uygulamalarda da bu kısaltmayı fazlasıyla görürüz. Platformlardan benzer kısaltmalar alarak gözümüze daha sempatik gözüküyorlar.

Instagram’da GM Ne Demek?

Bir diğer kısaltma da GM’dir. Az önceki başlıktan sonrasında bunu tahmin etmek zor olmamalı. GM kısaltması da ‘Good morning’ ile aynı anlamdadır. Yine aynı şekilde Snapchat ve Instagram’da ağırlıklı olarak görürüz.

Baş harflerini temsil eden kısaltmalar, firmaların ve uygulamaların yurt dışı kaynaklı olduğundan kaynaklı yabancı dilde ayarlanıyor. Bu sebeple de GN ve GM kısaltmalarını bol miktarda görüyoruz.

Ama doğal olarak burada mühim olan nokta Instagram’da gezinirken bunun yanı sıra sizler de başkalarına bir iyi sabahlar ya da iyi geceler dileyebilirsiniz.

Buna ayrıca gene Snapchat uygulamasında da GN ve GM aynı anlamlara geliyor. Bu sebepten de kısaltmaları gördüğünüzde artık ne anlama geliyor diye merak etmeniz gerekmiyor.

Instagram üstünden gelen bu kısaltmaları siz günlük hayatınızda da kullanabilirsiniz. Bir arkadaşınıza, sevgilinize ya da tanıdığınıza yazabilirsiniz. Hem oldukça iyi bir kısaltmadır hem de kullanıldığı vakit yanlış anlaşılmayacaktır.

İlginizi Çekebilir;  TikTok’daki “GT Yapalım mı?” Ne Demek?

Neden Kısaltmalar Tercih Ediliyor?

Aslında bu tamamiyle platformla alakalıdır. Bazen platformlar uzun uzun bilgiler ya da kelimeler transfer etmek yerine kısaltmalar kullanmayı tercih eder. Bunlar içinde en tanınmış olanları ve bir oldukça da merak edilenleri Instagram’da GN ve GM ne demek? Neyin kısaltmaları sorusu oluyor. Eğer siz de daha ilkin gördüyseniz ve anlamını merak ettiyseniz işte bu makale size rehber olabilir.

Konuyla alakalı bilmeniz ihtiyaç duyulan her şeyi biliyorsunuz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.