sv

İş Bankası Kartı Online İşlemlere Açma Nasıl Yapılır?

1145 Okunma — 28 Ocak 2023 17:56

Artık işlemlerimizin yüzde 90’ını web üstünden yapıyoruz. Aynı zamanda hesap açtırdığımızda ve kartımızı aldığımızda ilk önce internetten alışverişe ya da çevrimiçi işleme kapalı mı yoksa aleni mı olacak karar veriyoruz. Peki daha sonra bu prosedür iyi mi olacak? İş Bankası kartı çevrimiçi işlemlere açma iyi mi yapılır? İşte cevapları…

Eğer kart aldıysanız ve internetten alışveriş yapmanız gerekiyorsa ya da çevrimiçi işleme ihtiyacınız varsa, o vakit kartınızı web kullanımına açmanız gerekir.

İş Bankası Kartını Online İşleme Nasıl Açılır?

Kartınızı alacağınız vakit size sorarlar: İnternet alışverişine ve çevrimiçi işlemlere aleni olsun mu? Şeklinde… Eğer hayır derseniz fakat sonra bu kararınızdan caymak dilerseniz yapmanız gerekli olanlar de olabildiğince basit. İşte İş Bankası kartınız var ise onu çevrimiçi işlemlere açma aşamalarınız:

 • Maximum mobil üstünden ‘Kartlarım’a tıklayın.
 • Ardından kart tarzı yapın ve kart ayarlarına gidin.
 • İşlem izinlerine tıklayın. Buradan web alışveriş yetkinizi güncelleyebilirsiniz.

Bir öteki seçenek de İşCep uygulaması üstünden işlemlere açmadır:

 • İşCep programını indirin.
 • Kartlarım bölümüne gelin.
 • Buradan kullanım tercihlerini seçin.
 • Kart tercihine tıklayın ve sonra çevrimiçi işlemlere aleni hale getirin.

İnternet Şubeyi de Kullanabilirsiniz!

Eğer tatbik üstünden değil de web şube üstünden çevrimiçi işlemlere açmak istiyorsanız izleyeceğiniz yol şu şekilde:

 • İnternet Şubeyi açın.
 • Kartlarıma gelin ve kart ayarlarına tıklayın.
 • Kullanım tercihlerinden kart tercihine gelin.
 • Son olarak internetten alışveriş yazısına tıklayarak onaylayın.

İşte bu yöntemlerle programlar üstünden kolaylıkla İş Bankası kartınızı çevrimiçi işlemlere açabilirsiniz. Gördüğünüz gibi yapmanız ihtiyaç duyulan yalnızca birkaç dakika ayırmak…

İlginizi Çekebilir;  Hayvancılık Yönetimi Bölümü! İş İmkanları ve Maaşı

İş Bankası’naİş Bankası Kartı Online İşlemlere Açma SMS Atın

Bütün bunlara ayrıca bir yöntemden daha bahsedeceğiz. Uygulamalarla uğraşmak istemiyorsanız ve internetiniz de yoksa o vakit SMS yoluyla da çevrimiçi işlemlere açmayı gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle telefonunuzun mesaj bölümüne girin. Daha sonra ‘SANALONAY’ yazın boşluk bırakın ve İş Bankası kartınızın son altı hanesini 4402’ye yollayın.

SMS atıldıktan sonra isteğinizi aldıklarını belirten bir mesaj gönderilecek. Ardından İş Bankası kartınız ya da kartlarınız çevrimiçi işlemlere açılacaktır.

Online İşlem Nasıl Kolaylık Sağlıyor?

Özellikle teknolojinin bu kadar geliştiği dönemde interneti kullanarak bir şeyler satın alıyoruz. Bunu yapabilmek için de internetteki alışveriş sayfalarını kullanıyoruz. Banka kartı bilgilerimizi giriyoruz ve prosedürü gerçekleştiriyoruz. Bunu yapmanız için de kartlarınızın web masraflarına aleni olması gerekiyor.

Online prosedür ile hem zamandan tutum edebiliyorsunuz hem de çevrimiçi satışlara hususi indirimlerden faydalanabiliyorsunuz. Bu açıdan da olabildiğince işe yarıyor. Eğer rastgele bir kartınızın web alışverişine aleni olmasını istiyorsanız sizlere şunu da söylememiz gerekiyor: İnternetin öteki ucunda hackerlar hazır bir halde bekliyor.  Bu yüzden den tüm kartlarınızı web alışverişine aleni tutmayın. Sadece bir tanesini açmanız yeterli. Çünkü şu an olabildiğince riskli bir dönemdeyiz.

İnternet Alışverişlerinde Avantajlar

İnternetten alışveriş yapmanın yararlarından da bahsedelim.  Peşin fiyatına 3 ya da 4 takside böldürebiliyorsunuz. İndirim zamanlarını bekleyerek makul fiyatla istediğiniz ürünü alabiliyorsunuz.

Bunlara ek olarak, puanlar biriktirebiliyorsunuz. İş Bankası Maximum mobil uygulaması ile bu puanlarınızı ve size hususi indirimleri takip edebiliyorsunuz. Bunlar da devamlı alışveriş yapan biriyseniz size çok yararlı olacaktır.

Aynı şekilde kredi ya da banka kartlarından alışveriş yapmış olduğunuz vakit POS cihazlarından ödeme yapması olabildiğince basit oluyor. Buradan alışveriş tutarlarınızı, ne vakit nerede hangi alışverişi yaptığınızı da takip edebiliyorsunuz. Bu sebeplerden dolayı, programları kesinlikle telefonunuza indirmelisiniz.

İlginizi Çekebilir;  Hayvancılık Yönetimi Bölümü! İş İmkanları ve Maaşı

İşCep programını kredi kartınız yoksa da kullanabilirsiniz. Buna ayrıca kredi kartınız için de Maximum Mobil’i indirebilirsiniz. Buradan tüm ekstrelerinizi takip edebilirsiniz. Bir problem olduğunda da asistan botlarla iletişime geçerek sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz. Gördüğünüz gibi her şey yalnızca bir tık uzağınızda. Üstelik teknolojiyi takip edebilmek için yalnızca mobil programları indirmek ve onları doğru kullanabilmek yeterli. Bu sayede istediğiniz her prosedürü bankalara gidip saatlerce sıra beklemenize ihtiyaç duymadan halledebilirsiniz.

İşte genel hatlarıyla İş Bankası kartı çevrimiçi işlemlere açma iyi mi yapılır konusunu artık ayrıntılı olarak biliyorsunuz. Eğer kartınız bu işleme kapalıysa açmak için yalnızca birkaç dakika ayırmanız kafi olacak. Ayrıca çevrimiçi ödemeler ve işlemler de size ciddi tutum sağlayacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.