sv

Karın Germe Ameliyatı Riskli mi? Devlet Hastanesi Yapar mı?

939 Okunma — 24 Şubat 2023 01:14

Karın bölgesinde görülen sarkmalar ve gevşemeler bir çok kişiyi rahatsız eder, karın germe ameliyatı da tam anlamıyla bunun içinin var ve olabildiğince etkili. Bu sebeple de karın germe ameliyatları yaptırmak isteyenlerin sayısında ciddi bir artış laf konusu. Peki insanların tercih etmiş olduğu karın germe ameliyatı riskli mi?

Devlet hastanesi yapar mı yoksa özelde mi yaptırmanız gerekiyor? İşte hep beraber bu soruların cevaplarına bakacağız. Karın germe ameliyatı zannedildiği kadar basit değildir fakat çok fazla insan tarafınca da ilgiyle araştırılıyor. Karın kaslarında görülen deformeler ve fena görüntüler, ameliyat ile yok edilebilir. İşte bilmeniz ihtiyaç duyulan tüm detaylar…

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Yazıya başlamadan ilkin karın germe ameliyatının ne olmasından bahsedelim. Karın germe ameliyatı, bir öteki adıyla abdominoplasti, uzun yıllardan beri yapılıyor. Karın bölgesinde gerçekleştirilen deformasyon, deri esnekliğinin kaybolması, sarkma ve ayrılma gibi durumlar yaşandığında bu ameliyat insanların ilgisini çekiyor ve merak etmelerine neden oluyor.

Ameliyat ise deri kalitesi düşük, çatlakların da olduğu alt karın derisinin cerrahi bir halde çıkartılması ile sonuçlanıyor. Fakat prosedür esnasında yalnızca derinin çıkarılması kafi değildir buna ayrıca vücuda biçim de verilmesi gerekir.

Eğer bu ameliyata liposuction da eklenirse o vakit tam karşılığını alabilirsiniz. Tabi bunun için de operasyon sürecinin sıhhatli ve muntazam geçmesi büyük ehemmiyet taşıyor. Bu işlemin yapılmasının nedeni de karın germe ameliyatından sonra oluşacak pürüzsüz ve dümdüz karın bölgenizin daha da iyi görünmesini sağlamaktır. Ek işlemler vasıtası ile meydana getirilen operasyon en iyi kararı verecek.

İlginizi Çekebilir;  Cilt Bakımı Yağları! Cilt Bakımında Hangi Yağlar Kullanılır?

Karın Germe Ameliyatı Riskli mi? Hangi Durumlarda Yapılmalı?

Karın bölgenizden derinizin çıkarıldığı bu cerrahi operasyon güvenilir mi? Karın germe ameliyatı riskli mi? Bu sorular da olabildiğince fazla merak ediliyor. Aslında her ameliyat gibi karın germe ameliyatı da son aşama risklidir. Bu risk; prosedür süreci, vücutta oluşabilecek sıhhat problemleri (eğer varsa), deformenin ebatlarına ve yapılacak işleme göre değişim gösterir.

Tam ya da mini karın germe ameliyatı olmak suretiyle iki teknik bulunuyor. Sizin isteğinize ya da ihtiyaçlarınıza göre ameliyat türü belirlenir. Böylece tahmini riskler ve ameliyat süresi söylenir. Ama yaklaşık 2- 3 saat sürecek bir ameliyat olacağı kesin.

Eğer;

  • Karnınız çok sarkıksa,
  • Deformasyon büyükse,
  • Çok çirkin ve rahatsız edici bir görünüme neden oluyorsa karın germe ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Gittiğiniz hastane koşullarına göre iz bırakmayan bir cerrahi müdahale de yapılabilir. Bu noktada şunu belirtmemiz gerekiyor: Ne kadar muntazam bir prosedür yapılırsa yapılsın gene de bikini bölgenizde bir ameliyat izi kalacaktır. Çünkü karın derinizden parçalar alınacak olması ve sonra o bölgenin dikilecek olması, ize neden olur. Ayrıca ameliyat oradan da derli toplu olarak kontrollerinize gitmeniz gerekiyor. Tabi beslenme düzeniniz de son aşama önemli…

Karnınızın yeniden sarkmaması ya da deforme olmaması için yiyip içtiklerinize dikkat etmelisiniz ve derli toplu spor yapmalısınız. Bu sayede karın kaslarınız ön plana çıkarken ameliyat izi de geri planda kalır ve görünmez. Bu yöntemler ile meydana getirilen işlemin en hoş ve kalıcı kararı vermesini elde etmiş olursunuz.

Ameliyat İçin En Güvenilir Yer Neresi? Devlet Hastanesi mi Özeller mi?

Bu ameliyatı olan binlerce insan bulunuyor. Karın germe ameliyatı riskli mi? Devlet hastaneleri yapar mı diye kaygı ediyorsanız şunu söyleyelim: Evet devlet hastaneleri de bu ameliyatı yapabiliyor. Fakat bu prosedür genel hatlarıyla güzel duyu bir operasyon olduğu için devlet hastanelerinde de parayla yaptırmak zorundasınız. Onun yerine daha çok takip edilebileceğiniz, birebir doktorlarla iletişim kurabileceğiniz bir hususi hastanede de ameliyat olabilirsiniz. Sadece maddi olarak durumunuzun iyi olması, kurtarıcınız olacaktır.

İlginizi Çekebilir;  Eyüp Sabri Tuncer Saç Sirkesi İşe Yarıyor mu?

Devlet hastanelerinde de bu prosedür aynı prosedürlerde aynı koşullarda yapılıyor. Sonrasında gene takipleriniz oluyor ve derli toplu kontrollere gelmek zorundasınız. Eğer bütçeniz yoksa ve yalnızca ameliyat olup sonra dikkatli davranarak kontrollerinizi de aksatmayacaksanız o vakit devlet hastanesinde de kolaylıkla operasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Fiyatlarını merak ediyorsanız da internetten araştırabilirsiniz. Çünkü her hususi kliniğin ve hastanenin fiyat prosedürleri farklıdır.

Karın Germe Ameliyatı Sonuç:

Sizlere tüm detaylarıyla abdominoplasti yani karın germe ameliyatından bahsettik. Eğer dikkat çektiğimiz emareleri görüyorsanız ve bu soruna derhal çözüm olsun diyorsanız çok iyi düşünmelisiniz. Karın bölgesine meydana getirilen ameliyatlar son aşama risklidir ve her vakit tüm ihtimalleri düşünmeniz gerekir. Bu sebeple de kararınızı çok iyi vermelisiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.