sv

VDS (Sanal Sunucu) Nedir? VDS Kiralama! En İyi 5 VDS Markası

956 Okunma — 15 Mart 2023 15:41

Daha ilkin Sanal server olarak malum VDS’yi duydunuz mu? Eğer duymadıysanız şunu söyleyelim: Kesinlikle hayatınızı kolaylaştırıyor. Şimdi sizlere VDS nelerdir ve VDS kiralama ile ilgili bilmeniz ihtiyaç duyulan her şeyi anlatacağız.

VDS, bir server üstünde birbirinden bağımsız çok sayıda işletim sisteminin bulundurulmasıdır. Bu da size hem güvenilir bir sanal ortam sağlıyor hem de işlerinizi daha süratli yapmanıza destek oluyor. Şimdi hep beraber detaylara bakalım. İşte en iyi 5 VDS markası…

1. XCloud

XCloud Pro ve Ultra olarak karşınıza seçenekler çıkıyor. Eğer VDS kiralamaya karar verdiyseniz XCloud’u seçebilirsiniz. XCloud Pro, XCloud Pro+, XCloud Ultra ve XCloud Ultra+ olarak seçebileceğiniz paketleri göreceksiniz. Her birinin özelliği de farklıdır.

XCloud Pro 4 vCPU Core ve 8 GB sahibi. Buna ayrıca 200 GB SSD’si de bulunuyor. Pro+ ise 12 GB Ram’e haiz ve bunun yanı sıra 300 GB SSD’si var. XCloud Ultra 8 vCPU Core işlemciye ve 600 GB SSD’ye sahip. Ayrıca Ultra+ da 1 TB SSD’yle geliyor. Her bir tanesi de 100 Mbit sınırsız…

Eğer merak ediyorsanız ve tecrübe etmek istiyorsanız XCloud tercih edebilirsiniz. Karşılaştırmasını yapın ve İdeal paketi seçin.

2. Türk Hosting

Bu siteden de VDS kiralaması yapabilirsiniz. İstediğiniz server paketlerine bakabilirsiniz. Burada TRVDS 1, 2, 3 ve 4 olarak size seçenekler sunuluyor. TRVDS 1’i seçerseniz 1 GB Ram ve 40 GB diske haiz olursunuz. TRVDS2’de 2 GB Ram ve 80 GB disk, TRVDS3’te 4 GB Ram ve 120 GB Disk ve TRVDS4’te 8 GB Ram ve 160 GB Disk bulunuyor.

Hepsinin ortak özelliği ise yeni nesil Xeon işlemciliği ve limitsiz aylık bant genişliği olmasıdır. 100 Mbit Network alanının olması da olabildiğince avantajlı. Eğer iyi bir VDS arıyorsanız bu sayfayı ve markayı inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;  Cloudflare Nedir? Ne İşe Yarar? Ücretli mi?

3. HaldızWeb Host

HaldizWeb Host SSD VDS sunucularını da seçebilirsiniz. Oldukça iyi hizmet sunan bulut tabanlı SSD de size çok iyi seçenekler sunuyor. Diğerleri gibi dört değişik paket seçeneğiniz bulunuyor: SSD-VDS-8, 4 vCpu Intel Xeon E5 2.8 GHz’e sahip. Buna ayrıca 200 GB SSD’si ve 200 Mbit portu bulunuyor. SSD-VDS- 16 ise 6 vCpu Intel Xeon işlemciye, 300 GB SSD’ye ve 400 Mbit porta sahip. SSD-VDS-22’yi seçerseniz de 8 vCpu işlemcisi, 400 GB SSD’ye ve 600 Mbit portla geliyor. Son olarak SSD-VDS-64’ü seçme şansınız bulunuyor. Burada da SSD payı artıyor ve Mbit portla beraber alabiliyorsunuz.

Fiyatlarını ve genel hatlarıyla öteki piyasaları araştırıp kararınızı verebilirsiniz. Sadece birazcık kıyaslama yapmanız gerekiyor. Çünkü doğru olanı seçmelisiniz.

4. OdeaWeb

OdeaTR adlı VDS’leri de tercih edebilirsiniz. Türkiye’de üretilen ve satışı olan markayı internetten araştırabilirsiniz. Burada da birkaç seçeneğiniz bulunuyor ve hangisi sizin isteğinize uygunsa onu alabiliyorsunuz. Bu marka size iletişime geçme imkanı da veriyor. Eğer emin olamadıysanız derhal uzman kadrosuyla görüşüyorsunuz ve size destek oluyorlar.

Güçlü sunucular, 7/24 yöntem destek, gelişmiş emniyet sistemi, program destekleri ve yedekli yapısı ile yüzlerce hatta binlerce kullanıcısı bulunuyor. Siz de onlardan biri olabilirsiniz ve makul fiyatlarla VDS sahibi olabilirsiniz.

5. Özkula

Burada hem hosting hem Worpdress hem de VDS sunucularından istediğinizi araştırıp satın alabiliyorsunuz. Aylık paketleri bulunan markayı incelemeden ilkin VDS nedir, tamamiyle biliyor olmanız gerekiyor. Çünkü bu karar çok mühim ve sizin güvenliğiniz açısından da kritik.

NVME server paketlerinde en düşükten en yükseğe özellikleri şu şekilde: başlangıç seviyesini seçerseniz aylık 125 TL, orta seviyeyi seçerseniz 155 TL ve yüksek hitli siteleri seçerseniz de aylık 200 TL ödemeniz gerekiyor. Trafik yoğunlukları da 1 TB, 2 TB ve 4 TB olarak yükseliyor. Buna ayrıca her birinin işlemcisi 3.6 GHz yeni nesildir. Bu sebeple de olabildiğince süratli ve güvenilirdir.

İlginizi Çekebilir;  Google Drive Nedir? Nasıl Kullanılır? Kimler Nasıl Kullanır?

İşte sizlere VDS nedir? VDS kiralama için bilmeniz ihtiyaç duyulan özellikleri anlattım. Bu en iyi 5 VDS markalarını araştırın ve kendiniz için İdeal olanını seçin. Böylece birbirinden bağımsız işlemleri tek bir server üstünden devam ettirebilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.