sv

Vibes Ne Demek? Vibe Almak ve Good Vibes Ne Demek?

1151 Okunma — 25 Ocak 2023 16:08

Daha ilkin vibes kelimesini duymuş muydunuz? Eğer hemen hemen duymadıysanız bizler sizi bilgilendirelim. Daha oldukça fotoğraflarla ilgili olarak kullanılan bu kelime, aslında her yerde karşımıza çıkabilir. Peki vibes ne demek? Good vibes ne demek?

İşte bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık. Genelde web ortamında karşımıza çıkan vibes, birkaç değişik anlamda kullanılabiliyor. İşte detayları.. Hemen öğrenin ve siz de kullanın…

Vibes Ne Demek?

Vibe sözcüğünün çoğulu olarak kullanılan vibes, resim paylaşımlarında çokça tercih ediliyor. Herhangi bir fotoğrafın ya da videonun altında ‘vibes, good vibes’ ya da ‘positive vibes’ gibi etiketlemeler görürüz.

İşte vibes, Türkçe anlamına baktığımızda heyecanlı demektir. Yani, vibes, genel hatlarıyla bir kişinin heyecanlı bulunduğunu bahsetmek için kullanılıyor. Pozitif ya da olumsuz enerji için de kullanılan vibes kelimesi, toplumsal medyada maksimum kullanılan kelimelerin başlangıcında geliyor diyebiliriz.

Good Vibes Ne Demek?

Peki buna bağlı olarak good vibes ne demek diye sorabilirsiniz. İyi hisler, iyi heyecanlar demek olmasının yanı sıra o günün harbiden oldukça iyi geçtiğini anlatım eder. Yapıcı düşüncelerde olan pozitif insanoğlu toplumsal medyada büyük bir çoğunluk olarak resim ya da video altlarına net bir halde ‘vibes’ kelimesini eklerler. Bence buna bir dikkat edin.

Bir öteki benzer kelime de positive vibes… Bu da müspet tesir ve pozitif duygular anlamında kullanılıyor. Tamamen olumlama anlamı katıyor olmakla beraber, neredeyse bir oldukça fotoğrafın ya da videonun altında görmemiz mümkün.

Vibe Almak Ne Demek?

Bunlara ayrıca bir de vibe almak tamlamasını duymuş olabilirsiniz. Bir kişiden hoşlandıysanız ya da size pozitif enerjiyle geldiyse o vakit şahsa yönelik vibe aldığınızı yani o şahsa kanınızın ısındığını söyleyebilirsiniz.

Hatta vibe kelimesi artık o denli günlük hayatımızın içinde ki, giysilerde ‘Only good vibes’ yazılarını bile görüyoruz. İşte vibes ne demek ve good vibes ne demek biliyorsunuz. Sosyal medya dili ile ortaya çıkan bu yeni kavramlar aslında oldukça fazla durumu anlatım ediyor. Bu yüzden de devamlı takip ediyor olmalıyız. En küçük bir takipsizlikte teknolojinin gerisinde kalabilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.