sv

Yapay Zekada Son Gelişme ‘Dijital Stil Danışmanı’

1222 Okunma — 19 Ocak 2023 16:56
Yapay Zekada Son Gelişme ‘Dijital Stil Danışmanı’ 35 yılı aşkın süredir hazır giyim ve moda sektöründe faaliyet gösteren LC Waikiki mağazaları, ülkemizde de en çok sevilen ve tercih edilen giyim markası olarak biliniyor. Türkiye’de 350’den fazla mağazası bulunan LC Waikiki, dünya genelinde ise 50’den fazla ülkede hizmet veriyor.

Yapay Zekada Son Gelişme ‘Dijital Stil Danışmanı’

35 yılı aşkın süredir hazır giyim ve moda sektöründe faaliyet gösteren LC Waikiki mağazaları, ülkemizde de en çok sevilen ve tercih edilen giyim markası olarak biliniyor. Türkiye’de 350’den fazla mağazası bulunan LC Waikiki, dünya genelinde ise 50’den fazla ülkede hizmet veriyor.

Sürdürebilirlik projeleriyle sık sık adını duyuran LC Waikiki, geçtiğimiz günlerde hizmetlerine yapay zeka teknolojisinden yararlanarak bir yenisini daha ekledi. Elsiva adındaki ‘Dijital Stil Danışmanı’ ile kişiye özel kombinler hazırlayan bir formatla bizleri tanıştıran LC Waikiki, moda alanında geliştirdiği bu hizmet ile bir yeniliğe daha imza atmış oldu.

Dijital Stil Danışmanı Elsiva Hakkında Merak Edilenler

LC Waikiki’nin Dijital Stil Danışmanı Elsiva, bizlere kombin önerilerinde bulunan, kişiselleştirilmiş tavsiyeler veren ve stilimizi keşfetmemize yardımcı olan bir stil yardımcısı olarak görev alıyor. Anket modu kullanılarak aldığı yanıtlarla birlikte her yaş ve cinsiyet için birçok seçeneğin yer aldığı bir kombin ve ürün listesi hazırlayan Elsiva, aynı zamanda Türkiye’nin ilk dijital asistanı olma özelliği taşıyor.

Elsiva’nın bir diğer özelliği ise tamamen ücretsiz olması. LC Waikiki’nin web sitesi üzerinden giriş yapılarak kullanılmaya başlanan dijital stil danışmanı Elsiva size sırasıyla şu soruları iletiyor;

  • Kimin için alışveriş yaptığını öğrenebilir miyim?
  • Alışveriş yaptığın kişinin cinsiyeti nedir?
  • Doğum yılı?
  • Giymekten hoşlandığın renkleri, bir de pek hoşuna gitmeyen renkleri seçebilir misin?
  • Tarzına uygun bulduğun ya da pek benlik değil dediğin jean ya da pantolon stilleri nelerdir?
  • Tercih ettiğin bir de hiç ama hiç tercih etmediğin desenleri işaretler misin?
  • Aşağıdaki parçalardan giymekten çok mutlu olurum ya da giymeyi pek tercih etmem dediğin parçalar nelerdir? (Burada çeşitli giysi türleri yer alıyor. Örneğin şort, etek, bluz, gömlek vb.)
  • Aşağıdaki tarzlardan beğendiklerini seçebilir misin? (Burada LCW Casual, LCW Jeans ve XSIDE gibi seçenekler bulunuyor)
  • Son olarak bir de burcunu öğrenebilir miyim? (Elbette bir stil danışmanını burçları kullanmadan tarz oluşturabilmesi mümkün değil..)
İlginizi Çekebilir;  WhatsApp Yine Bomba Özellik Getiriyor

Tüm bu sorulardan sonra ‘Tarzımı Oluştur’ butonuna tıklayarak Elsiva’nın kişiye özel düzenlediği ürünlere ve kombinlere erişim sağlayabilmek mümkün.

Yüzlerce ürün arasından seçim yapmakta zorlananlar veya üstüme yakışır mı diye merak edenler için Elsiva yapay zeka algoritmasıyla beğenmeyeceğiniz tüm ürünleri eleyerek sadece zevkinize uygun ürünlerle size oldukça fazla alternatifi olan bir sepet hazırlıyor. Üstelik 300 TL üzeri tüm ürünlerde Elsiva’nın 130 TL’lik indirim kodundan yararlanabiliyor olmanız da gayet memnun edici.

E-ticarette Metaverse (Sanal Dünya) yeniliğinden sonra kişiye özel asistanla yine kişiye özel olarak oluşturulan bir alışveriş sepetini kim sevmez ki? Müşterilerine kendilerini markaya daha yakından hissetmeleri ve rekabetin kıyasıya mücadelesinde daha da ön plana çıkmayı hedefleyen her markanın kendini yeni teknolojinin ve özellikle yapay zekanın kollarına bırakması şaşırılacak bir gelişme değil. Hal böyle olunca LC Waikiki’de Elsiva ile kollarını teknolojiyle müşteriyi entegre etmek için sıvamış durumda.

Elsiva’nın biz müşteriler için sağladığı en büyük yararlarından biri de zaten artık zamanın bu denli önemli olduğu dijital dünyada vitrin camlarına bile göz atmaya vakit ayıramadığımızda sık sık ziyaret ettiğimiz ve sayısız ürün seçeneği bulunan dijital mağazalardaki alışverişimizi en kısa sürede halledebilmek. Öyle ki beğendiğimiz desenler ve renkler bile ürünlerin duruşunu değiştiriyor. Peki biz bu kadar fazla alternatif arasında nasıl seçim yapacağız? diyenler için Dijital Stil Danışmanı Elsiva 7/24 sizlere hizmet vermeyi bekliyor.

Elsiva, yalnızca zamanımızdan tasarruf etmemizi sağlamıyor, aynı zamanda son dönemlerde trend olan kombin önerilerine de veri tabanında yer veriyor. Özellikle kadınların en çok sorduğu ‘Bugün ne giysem?’ sorusunu en son moda giyim tarzlarıyla yanıtlayan Elsiva, yüzlerce alternatif arasından bize en çok yakışacak olanı bulup çıkarıyor.

İlginizi Çekebilir;  Bayraktar Kızılemma İlk Uçuş Anı

LCW, Dijital Stil Danışmanı Elsiva’nın yanında Bedenimi Bul, Tarzımı Yansıt gibi hizmetlerle de müşterilerinin ilgisini cezbetmeye çalışıyor. Tekstil sektöründe bulunan on binlerce marka ve ürün havuzu içerisinde bizlere yardımcı olmaya çalışan Elsiva’nın da yeni görevini kutluyor, teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar yararlandığımız 21. Yüzyılda modayı da yakından takip edebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Bakalım ilerleyen günlerde giyim alanının dışında yapay zeka teknolojisinde bizi neler bekliyor? Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere..

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.