sv

Piyango Sepeti Çekiliş Nedir? Piyangosepeti.com.tr Güvenilir mi?

905 Okunma — 24 Ocak 2023 23:00

Piyango Sepeti Çekiliş: Günümüzde ekonominin ve krizin insanların her kesimini etkilemesinden doğan birtakım sonuçlar oldu. Bu sonuçlardan birisi şeklinde de genel hatlarıyla bir dizi insanları kısa yoldan varlıklı olma çabasına itti. Bunun bir kararı şeklinde de İddia, Casino, Loto ve Piyango Sepeti gibi çekiliş siteleri pik yaptı.

Peki bu sitelerden birisi olan Piyango Sepeti nedir? Piyangosepeti.com.tr güvenilir mi? Çekilişleri harbiden Milli Piyango İdaresi kurallarına göre mi yapıyor? Çekiliş sonuçlarına baktığımızda çekilişleri kimler kazanıyor? Gibi dört gözle beklenen birçok sual bulunmaktadır. Bu soruların cevaplarımızı içeriğimizde kendi görüşlerimizi de katarak sizlerle paylaşacağız.

Piyango Sepeti Nedir?

Piyango Sepeti (Piyangosepeti.com.tr şeklinde de bilinir), Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafınca denetlenerek karşılığı nakit olmayan mamüllerin çekilişi yapan bir web sitesidir. 106 Dijital Hizmetler ve Şans Oyunları A.Ş. tarafınca 10 senelik antak kalma ile çekilişler yapılmaktadır. 106 Dijital Hizmetler ve Şans Oyunları A.Ş. firması kimin araştırması yaptığımızda hiç bir sonuçla karşılaşmadık.

Faaliyetleri mevzusuna gelecek olursak, derhal her ay onlarca otomobil ve eşya çekilişi yapan bu firma yaklaşık her ürün için 200 bin bilet satmaktadır. Bu biletlerin karşılığı ise birtakım zamanlar 1 araba, bazen ise 10 adet tv verilmektedir. Bilet tutarları ise yaklaşık 5 TL.

Çekiliş süreçleri mevzusuna gelecek olursak çekilişlerde 300 bin’den 20’bine kadar birçok bilet adedi var, Bu bilet numaraları, bilet sayılarına göre değişmektedir. Genellikle satışa 300 bin adet sunulan bilet için her kürede 0’dan 9’a kadar olan 6 rakam belirlenmektedir. İşin enteresan bölümü ise derhal her çekilişte bir şanslı ödül kazanıyor. Dilerseniz bu problemi Piyango Sepeti güvenilir mi? Başlığı altında inceleyelim.

İlginizi Çekebilir;  En Pahalı Kuruyemişler! Dünyanın En Pahalı 8 Kuruyemişi

Ancak ona geçmeden ilkin kısa bir bilgilendirme yapalım: Piyango Sepeti çekilişlerine Trendyol ve HepsiBurada gibi alışveriş siteleri üstünden de katılım sağlayabilirsiniz. Trendyol bu çekilişleri “Şanslı Çekiliş“, HepsiBurada ise “Kazandıran Çekiliş” olarak müşterilerine sunmaktadır. Ancak ana sağlayıcı Piyangosepeti.com.tr’dir.

Piyango Sepeti Güvenilir mi?

İnsanlar artık ne yazık ki umutlarını çekilişlere bile bağlayamıyor, bunun sebebi ülkemizdeki güvensizlik ortamı. En oldukça dört gözle beklenen soruların başlangıcında Piyango Sepeti güvenilir mi? Sorusu yer alıyor. Her ay onlarca ödül verdiği iddia edilen Piyangosepeti.com.tr ne kadar güvenilir?

Yukarıda da sizler için bir misal verdik, genellikle 0’la 9 arası 6 rakam belirlemeniz ihtiyaç duyulan ve 300 bin bilet satılan çekilişlerde genellikle her ödül bir numaraya çıkıyor. Bu vaziyet birazcık muazzam açıkçası fakat emniyet veren mevzularda yok değil. Ödüllerin reel kişilere çıktığını idrak etmek için Trendyol Şanslı Çekiliş sayfasından Trendyol kullanıcılarına çıkan ödülleri görebilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.